جدید پلاگین های وردپرس

7 پلاگین برتر بکاپ گیری وردپرس

افزونه های بکاپ گیری رایگان و پولی مختلفی برای وردپرس وجود دارد که ما در این مقاله 7 پلاگین برتر بکاپ گیری وردپرس را معرفی می کنیم.

ایجاد بکاپ های منظم از سایت وردپرسی بهترین کاری است که می توانید برای امنیت وب سایت خود انجام دهید. داشتن بکاپ از وب سایت این اطمینان را به شما می دهد که در مواقع بحرانی مثل هک شدن سایت اطلاعات خود را از دست ندهید.

توجه: بسیاری از ارائه دهندگان فضای میزبانی خدمات بکاپ گیری را به صورت محدود انجام می دهند. وب پناه همیشه به کاربران خود توصیه می کند که تنها به بکاپ گیری آن ها اکتفا نکنند و به طور منظم از وب سایت خود پشتیبان تهیه کنند.

وب پناه با ارائه انواع طراحی سایت و همچنین پشتیبانی فنی سایت این اطمینان را به شما می دهد که به طور منظم از داده های شما بکاپ تهیه می نماید و آموزش های لازم برای تهیه پشتیبان را در اختیار شما قرار خواهد داد.

اگر هنوز از وب سایت خود بکاپ تهیه نکرده اید، باید یکی از این 7 پلاگین را برای تهیه پشتیبان استفاده نمایید.

1. UpdraftPlus (نصب فعال در مخزن وردپرس 2+ میلیون)

UpdraftPlus

UpdraftPlus محبوب ترین افزونه رایگان بکاپ گیری وردپرس است. این افزونه در 2+ ملیون سایت استفاده شده است.

UpdraftPlus به شما این امکان را به ما می دهد که یک نسخه پشتیبان کامل از وب سایت خود تهیه کنید و آن را در فضای ابری ذخیره یا دانلود کنید.

این افزونه این ویژگی را به شما می دهد که طبق برنامه ریزی فایل های بکاپ را تهیه کند و همچنین می توانید اطلاعات را به صورت گزینشی ذخیره نمایید.

همچنین ما می توانیم به صورت خودکار بکاپ خود را در فضاهای ذخیره سازی اینترنتی مثل Google Drive و یا Dropbox ذخیره نماییم.

افزونه UpdraftPlus این امکان را به ما می دهد که فایل بکاپ را به طور مستقیم از پنل وردپرس بازیابی کنیم.

قیمت: نسخه پولی این افزونه امکانات مختلفی را ارائه می دهد که نسخه شخصی آن حدود 70$ قیمت دارد.

ویژگی های افزونه UpdraftPlus

 • بازیابی بکاپ وردپرس به سادگی بکاپ گرفتن آن
 • ایجاد بکاپ بر روی سرویس های ذخیره سازی ابری
 • امکان زمان بندی بکاپ گیری
 • سریع و نیاز به منابع کم سرور

2. VaultPress (نصب فعال در مخزن وردپرس 80,000+ )

7 پلاگین برتر بکاپ گیری وردپرس

VaultPress در شروع به کار خود به عنوان یک افزونه مستقل تهیه شده بود، اما اکنون به عنوان بخشی از یک افزونه دیگر (JetPack) مورد استفاده قرار می گیرد.

برای استفاده از VaultPress باید افزونه JetPack را نصب نمایید. برای استفاده از ویژگی های مختلف این پشتیبان گیر قیمت های مختلفی در نظر گرفته شده است.

افزونه VaultPress این امکان را دارد که به طور real-time فایل پشتیبان از وب سایت ما تهیه کند. قیمت پایه استفاده از این افزونه ماهیانه 3.5$ می باشد. با استفاده از این افزونه به راحتی می توانیم با چند کلیک اطلاعات ذخیره شده را بازیابی کنیم.

پنل های بالاتر افزونه JetPack که قیمت های مختلفی دارد امکان اسکن امنیتی و ویژگی های دیگر را نیز در اختیار ما قرار می دهند.

قبل از استفاده از این افزونه بهتر است نکات زیر را مطالعه نمایید.

اول اینگه اگر از این افزونه در سایت های مختلف استفاده کنید باید برای هر سایت مبلغی را پرداخت کنید. اگر شما دارای چندین سایت باشید استفاده از این افزونه از نظر قیمت مناسب نمی باشد.

نکته دوم این است که اگر بخواهید از این افزونه استفاده کنید حتما باید در سایت WordPress.com یک حساب کاربری ایجاد کنید و افزونه JetPack را در وب سایت خود نصب نمایید.

نکته آخر این که اگر از پنل های ارائه شده با قیمت پایین استفاده کنید بکاپ های شما به مدت 30 روز در فضای ذخیره سازی ارائه شده ذخیره می شود.

اگر می خواهید یک بایگانی نامحدود داشته باشید باید به طور ماهیانه برای هر وب سایت مبلغ 29$ را پرداخت نمایید.

قیمت: نسخه پولی این افزونه از 39$ دلار شروع می شود.

ویژگی های افزونه VaultPress

 • تهیه بکاپ به صورت نامحدود
 • نصب آسان
 • دارای امنیت بالا
 • تهیه بکاپ به صورت آنی

3. BackupBuddy (نصب فعال 500,000+)

UpdraftPlus

BackupBuddy یکی از بهترین افزونه های پشتیبان گیری پولی وردپرس است که در بیش از نیم ملیون سایت مورد استفاده قرار می گیرد. این افزونه به راحتی این امکان را به شما می دهد که از اطلاعات خود به صورت روزانه، هفتگی و ماهینه فایل پشتیبان تهیه نمائید.

با BackupBuddy به راحتی می توانید فایل بکاپ خود را به طور اتوماتیک در فضاهای ذخیره سازی ابری مانند Dropbox, Amazon S3, Rackspace Cloud, FTP, Stash ذخیره کنید.

اگر از سرویس Stash این پلاگین استفاده نمائید توانایی بکاپ گیری در لحظه را نیز در اختیار دارید.

بزرگترین مزیت BackupBuddy این است که یک سرویس مبتنی بر اشتراک نیست! یعنی با خرید این پلاگین می توانید در چندین وب سایت از این ابزار استفاده نمائید.

قیمت: نسخه پولی این افزونه از 52$ دلار شروع می شود.

ویژگی های افزونه BackupBuddy

 • مکان ذخیره بلادرنگ و زنده بکاپ‌ها
 • پشتیبان گیری خودکار
 • بازگردانی سریع و ساده
 • پشتیبان گیری از دیتابیس
 • بکاپ‌گیری زمانبندی شده
 • امکان محدود سازی تعداد نسخه‌های بکاپ
 • و …

4. BoldGrid Backup (نصب فعال در مخزن وردپرس 50,000+)

BoldGrid Backup

BoldGrid Backup یک افزونه پشتیبان گیری اتوماتیک است که توسط تیم BoldGrid ساخته شده است.

افزونه BoldGrid Backup به شما این امکان را می دهد که به راحتی بتوانید از سایت خود پشتیبان تهیه نمائید، سایت خود را پس از خراب شدن بازیابی کنید و سایت خود را به راحتی انتقال دهید.

با استفاده از این افزونه می توانید به راحتی پشتیبان گیری خودکار را تنظیم نمائید و یا خود با فشردن یک کلیک از سایت خود بکاپ تهیه نمائید.

افزونه BoldGrid Backup با ارائه ویژگی تهیه بکاپ قبل از بروزرسانی و یا ایجاد خطا در وب سایت این اطمینان را به شما می دهد که همیشه بکاپ سالمی از سایت خود در اختیار داشته باشید.

اگر هنگام بروزرسانی سایت خود به مشکلی برخوردید این افزونه وب سایت را به آخرین نسخه بکاپ بازیابی می کند. یکی از بهترین ویژگی های افزونه BoldGrid Backup همین قابلیت است.

با استفاده از BoldGrid Backup می توانید تا حداکثر 10 فایل بکاپ گیری را ذخیره نمائید و از پنل خود به آن ها دسترسی داشته باشید.

قیمت: نسخه پولی این افزونه از 60$ دلار شروع می شود.

ویژگی های افزونه BoldGrid Backup

 • پشتیبان گیری به صورت خودکار و دستی
 • تهیه بکاپ به صورت کامل از فایل و پایگاه داده شما
 • تهیه بکاپ از راه دور از طریق FTP / SFTP, Amazon S3 and Google Drive (نسخه پولی)
 • بازیابی خودکار بکاپ
 • انتقال وب سایت
 • و …

5. BlogVault (نصب فعال در مخزن وردپرس 50,000+)

BlogVault

یکی دیگر از افزونه های محبوبی که به وب سایت های وردپرسی خدمات ارائه می دهد BlogVault نام دارد. این افزونه به طور جداگانه فایل بکاپ را بر روی سرورهای خودش ایجاد می کند و باعث می شود هیچ فشاری بر روی سرور شما وارد نشود.

افزونه BlogVault به طور خودکار و روزانه از وب سایت شما پشتیبان تهیه می کند و همچنین این امکان را به شما می دهد که به صورت دستی بکاپ های خود را تهیه کنید.

افزونه BlogVault علاوه بر تهیه بکاپ به شما کمک می کند تا به راحتی وب سایت خود را بازیابی بفرمائید. شما می توانید به مدت 90 روز از بکاپ های خود آرشیو تهیه کنید تا در صورت ایجاد هر گونه مشکل فورا وب سایت خود را به حالت عادی باز گردانید.

این افزونه به راحتی این امکان را می دهد که وب سایت خود را تست کنید. علاوه بر این با این افزونه به راحتی می توانید وب سایت خود را به راحتی به هاست های دیگر انتقال دهید.

ویژیگی های BlogVault فوق العاده به نظر می رسند اما با مقایسه قیمت آن با دیگر افزونه ها کمی بالا به نظر می رسد. برای تهیه این افزونه تنها برای یک سایت باید مبلغ 89$ را بپردازید.

قیمت: نسخه پولی این افزونه از 89$ شروع می شود. (تنها برای یک سایت)

ویژگی های افزونه BlogVault

 • فضای ذخیره سازی رایگان
 • بایگانی 90 روزه فایل های بکاپ
 • بازیابی وب سایت در سریع ترین زمان
 • تهیه بکاپ با فشردن تنها یک کلیک
 • بکاپ گیری بلادرنگ
 • و …

6. BackWPup (نصب فعال در مخزن وردپرس 600,000+)

BackWPup

افزونه رایگان BackWPup به شما این امکان را می دهد که یک پشتیبان گیری کامل از وب سایت خود داشته باشید و آن را در Dropbox, Amazon S3, Rackspace, etc), FTP, email یا کامپیوتر شخصی خود ذخیره کنید.

استفاده از این افزونه بسیار آسان است و به شما این امکان را می دهد که به طور اتوماتیک طبق بروزرسانی های وب سایت فایل پشتیبان تهیه نمائید.

بازیابی سایت از فایل بکاپ نیز بسیار آسان است.

قیمت: رایگان (نسخه پولی نیز ارائه می شود)

ویژگی های افزونه BackWPup

 • تهیه نسخه پشتیبان از پایگاه داده
 • بهینه سازی پایگاه داده
 • بررسی و تعمیر پایگاه داده
 • تهیه نسخه پشتیبان از فایل ها
 • بازیابی نسخه پشتیبان با چند کلیک
 • و …

7. Duplicator (نصب فعال در مخزن وردپرس 1+ میلیون)

duplicator

افزونه Duplicator یکی از بهترین افزونه ها برای انتقال وب سایت است. این افزونه همچنین دارای ویژگی های پشتیبان گیری نیز هست.

این افزونه امکانات افزونه های پولی مانند تهیه نسخه پشتیبان به صورت روزانه و اتوماتیک را ندارد.

کاربرد اصلی این افزونه تهیه فایل هایی برای انتقال وب سایت از هاستی به هاست دیگر است. وب پناه از این افزونه برای انتقال وب سایت های طراحی شده خود استفاده می کند.

قیمت: رایگان (نسخه پولی نیز ارائه می شود)

ویژگی های افزونه Duplicator

 • پشتیبانی از پایگاه داده های بزرگ
 • محدود سازی پشتیبان گیری
 • پشتیبانی از وب سایت های حجیم
 • بازیابی پشتیبان بر روی هاست جدید
 • پشتیبانی از سایت های چندگانه
 • و …

سخن پایانی

هر یک از افزونه های ارائه شده در این مقاله (7 پلاگین برتر بکاپ گیری وردپرس) مزایا و معاب مختص به خود را دارند. شما با توجه به نیاز خود می توانید هر یک از این افزونه ها را انتخاب نمائید.

پیشنهاد وب پناه برای ایجاد فایل بکاپ از وب سایت های بزرگ استفاده از VaultPress است. این افزونه این امکان را به ما می دهد که به جای اینکه هر بار از کل اطلاعات بکاپ تهیه شود فقط از داده های جدید پشتیبان تهیه شود و به فایل های بکاپ قبلی اضافه شود.

همچنین اگر دارای یک وب سایت کوچک و یا متوسط هستید پیشنهاد وب پناه استفاده از افزونه UpdraftPlus است. این افزونه امکانات فوق العاده ای را در اختیار شما قرار می دهد.

توجه: فرقی نمی کند از کدام افزونه برای پشتیبان گیری استفاده می نمائید. این نکته را به یاد داشته باشید که هرگز فایل بکاپ خود را در همان سروری که وب سایت بر روی آن قرار دارد ذخیره نکنید. اگر این سرور دچار خرابی شود دیگر هیچ امکانی برای بازیابی اطلاعات شما وجود ندارد!

امن ترین مکان برای نگهداری فایل های بکاپ، کامپیوتر شخصی خود و فضای ذخیره سازی ابری مانند Dropbox, Amazon S3, Google Drive و … است.

در این مقاله 7 پلاگین برتر بکاپ گیری وردپرس را به صورت موشکافانه مورد بررسی قرار دادیم. امیدواریم این مقاله (7 پلاگین برتر بکاپ گیری وردپرس) در یافتن بهترین افزونه بکاپ گیری وردپرس راهنمای مناسبی برای شما عزیزان باشد.

برای آشنایی بیشتر با ایجاد امنیت در وب سایت های وردپرسی به صورت گام به گام می توانید از امنیت در وردپرس دیدن بفرمایید.

7 پلاگین برتر بکاپ گیری وردپرس

وب پناه

این مقاله به کوشش هیئت تحریریه وب پناه تولید شده است. تک تک ما امیدواریم که با تلاش خود، تاثیری هر چند کوچک در آگاه سازی فعالان حوزه دنیای وب داشته باشیم.

آخرین مطالب:

دیدگاه (0)

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!

دیدگاه

در بحث‌‌ پیرامون این مقاله شرکت کنید!